Najnovije vijesti
Naslovnica / IZ ŽIVOTA ŽUPE / Božićni koncert: Oštrokondže

Božićni koncert: Oštrokondže

U crkvi Gospe van Grada, 12. siječnja 2019. godine, Ženska vokalna skupina Oštrokondže održala je božićni koncert. Publika je imala priliku uživati u izvedbi 13 božićnih pjesama. Zahvaljujemo Oštrokondžama na predivnom nastupu kojim smo zaključili ciklus božićnih koncerata.
Ženska vokalna skupina Oštrokondže osnovana je 11. studenog 2015. godine pod ravnanjem gospodina Dražana Domjanovića. Ova je skupina nastala s ciljem očuvanja tradicijskog pjevanja u Hrvata s posebnim naglaskom na područje Dalmacije, Dalmatinske zagore te pjevanja Hrvata s područja Bosne i Hercegovine. Možemo slobodno reći da su Oštrokondže čuvarice tradicijskog pjevanja na ovim prostorima, koje, nažalost polako izumire. Želimo im još mnogo uspješnih nastupa!