Najnovije vijesti
Naslovnica / IZ ŽIVOTA ŽUPE / Čestitka za svetkovinu Male Gospe (nedjelja, 8. 9. 2019.)

Čestitka za svetkovinu Male Gospe (nedjelja, 8. 9. 2019.)

Dragim župljanima, poštovanim štovateljima Gospe van Grada, svim Šibenčankama i Šibenčanima, prijateljima i suradnicima, od srca čestitamo svetkovinu Male Gospe.

U Krešimirovom gradu štujemo je kao Gospu van Grada, milosni lik pred kojim stoljećima ljudi sagibaju koljeno i prose milosti za sebe, svoje obitelji, Crkvu i cijeli svijet. Ona je zaštitnica župne zajednice, kao i naslovnik poznate crkve u srcu Šibenika. S ponosom i sinovskom pobožnošću slavimo rođenje Blažene Djevice Marije, kojoj i na dan Njezine svetkovine izručujemo svoja srca, obnavljajući pradjedovski zavjet vjere.

Božji blagoslov svima!

U Šibeniku 8. rujna 2019. god.

S. Antonija, fra Filip, fra Jerko i fra Josip