Najnovije vijesti
Naslovnica / Preporučamo / Drugi tjedan došašća: Srijeda

Drugi tjedan došašća: Srijeda

Bog je došao kao svjetlo u ljudsku noć, ali ljudi nisu prihvaćali svjetlo. Bog, koji je ljubav, stvorio je ljude na vlastitu sliku, na sliku ljubavi, ali ljudi su u sebi pomračili tu sliku i pokatkad sasvim je razorili. Zato mnogi više ne mogu ljubiti.

Kakve li sve užasne stvari, zločine, skandale nismo ovih godina mogli doživljavati! Često sam pomišljao da pakao mora biti prazan, jer toliki demoni hodaju uokolo zemljom. Živimo u vremenu kada plitka površnost mas-medija sve više zasipa duh. Sve više ljudi postaje bolesno pretjeranim vrednovanjem novca i užitaka, načinom života u kojem gospodari samo ono htjeti imati i htjeti uživati.

Ljudi se boje smrti. Ali jedina smrt koje bismo se morali plasirati jest smrt ljubavi. Smrt ljubavi stvara pakao na zemlji. Ljudi postaju neljudi i rade jedni drugima o glavi. Djeca ubijaju djecu, i nitko više nije siguran.

Dovoljna je već i jedna jedina zvijezda u noći da ponovno povjerujemo u svjetlo.

 

Phil Bosmans: Ususret Božiću