Najnovije vijesti
Naslovnica / IZ ŽIVOTA ŽUPE / Jaslice u crkvi Gospe van Grada

Jaslice u crkvi Gospe van Grada

DSC_0002U našoj crkvi Gospe van Grada postavljeni su borovi i završena izrada ovogodišnjih jaslica. Izradu jaslica kao i dosadašnjih godina povjerili smo Borisu Čelaru. Aranžmane u crkvi zradila je s. Antonija, a framaši su okitili borove. Hvala svima.

U središtu je jaslica Isus koji leži na slami, a uz njega su majka Marija i sveti Josip. Osim njih, u jaslicama se nalaze magarac kao simbol poniznosti, vol kao simbol strpljivosti i židovskog naroda te anđeli i pastiri okruženi ovčicama. U jaslicama se nalaze i sveta tri kralja s mirisom, zlatom i tamjanom u rukama. Iza figurica  se nalaze pejzažni motivi Betlehema. Na vrhu je jaslica betlehemska zvijezda.

božićaranžmanjaslice