Najnovije vijesti
Naslovnica / Preporučamo / Karin: Duhovne vježbe za novake i tijelovska procesija

Karin: Duhovne vježbe za novake i tijelovska procesija

U Franjevačkom samostanu Svete Marije Bezgrješne u Karinu, od 16. do 21. lipnja 2019. godine, održane su duhovne vježbe za novake Franjevačke provincije Presvetog Otkupitelja, a to su: fra Šime Batur, fra Vlaho Jakić, fra Oliver Marčinković, fra Marko Plejić i fra Valentino Radaš. Voditelj duhovnih vježbi bio je fra Jerko Kolovrat, župni vikar u Župi Gospe van Grada u Šibeniku. Budući da će novaci svoje prve privremene redovničke zavjete položiti 6. srpnja 2019. godine na Visovcu, tema duhovnih vježbi bili su zavjeti: siromaštvo, poslušnost i čistoća.


U četvrtak, 20. lipnja 2019. godine, svetkovina Tijelova svečano je proslavljena u župi Karin. Svečano euharistijsko slavlje započelo je u 19 sati procesijom od samostanske crkve Bezgrješnog Začeća BDM do župne crkve sv. Terezije od Djeteta Isusa. Za vrijeme procesije, na četiri postaje bio je blagoslov s Presvetim Oltarskim Sakramentom nakon čega je uslijedilo svečano euharistijsko slavlje koje je predvodio fra Jerko Kolovrat, a u koncelebraciji je bio fra Petar Klarić, karinski župnik i gvardijan. Novaci su čitali liturgijska čitanja, a pjevanje je animirao župni zbor. Fra Jerko je u propovijedi naglasio da se Kristova prisutnost u svetoj misi očituje na peterostruk način: oltar, Riječ Božja, kruh i vino, svećenik i zajednica. Na završetku misnog slavlja, sve okupljene pozdravio je gvardijan fra Petar i posvijestio važnost tijelovske procesije za sve žitelje Karina i pozvao mlade koji osjećaju duhovni poziv da hrabro pođu za Gospodinom služeću mu u svećeničkom ili redovničkom zvanju.