Najnovije vijesti
Naslovnica / Preporučamo / Pogledajte dokumentarni film o moliškim Hrvatima iz 1993. godine

Pogledajte dokumentarni film o moliškim Hrvatima iz 1993. godine

Dokumentarni film “Moliški Hrvati: stare tradicije, narodne pjesme i plesovi“, snimljen je davne 1993. godine zahvaljujući tadašnjem župniku fra Petru Milanoviću Trapi. Fra Petar je član Franjevačke provincije Presvetog Otkupitelja i veliki poznavatelj povijesti moliških Hrvata. Ovaj dokumentarni film donosi slikovitu i zanimljivu priču o tri hrvatska mjesta u Molisama: Acquaviva Collecroce (Kruč), San Felice (Filić) i Montemitro (Mundimitar). Digitalizacijom VHS snimki željeli smo doprinijeti očuvanju naše kulturne baštine, kako povijest našeg naroda u Molisama ne bi otišla u zaborav.

Idejni začetnik: fra Petar Milanović Trapo
Snimatelj: Gino Palladino
Montaža: Paolo Putalivo
Zvuk: Francesco Armagno
Režija: Antonio Molino
Prijevod: fra Jerko Kolovrat