Najnovije vijesti
Naslovnica / Gospa van Grada / Predškolci Dječjeg vrtića Brat Sunce svetom misom zahvalili na završenoj pedagoškoj godini

Predškolci Dječjeg vrtića Brat Sunce svetom misom zahvalili na završenoj pedagoškoj godini

U crkvi Gospe van Grada, 6. srpnja 2020., održana je sveta misa zahvalnica kojom su predškolci Dječjeg vrtića Brat Sunce, zajedno sa svojim roditeljima, djelatnicama vrtića te časnim sestrama, Franjevkama od Bezgrješne, zahvalili Bogu za proteklu pedagošku godinu.
„Zahvalni smo vam na povjerenju koje ste nam ukazali, a nagrada nam je svaki dječji osmijeh, ostvarena prijateljstva i uspjeh koji su postigli“, kazala je ovom prigodom ravnateljica vrtića č. s. Anita Krajač.
Ravnateljica je istaknula i kako je ovo, zbog privremene razdvojenosti, bila zahtjevna godina te je zahvalila djelatnicama koje su održavale kontinuiran kontakt s djecom i roditeljima posredstvom službene internetske stranice vrtića te internetskih komunikacijskih mreža.
U pedagoškoj godini 2019./2020. dvadeset petero polaznika Dječjeg vrtića Brat Sunce završilo je program predškole.
Uz redovan pedagoški program, u sklopu vrtićke djelatnosti, djeca imaju mogućnost učiti strani jezik te pohađati sportske aktivnosti. Također, pridružuju se i obilježavanjima brojnih aktivnosti tijekom godine: Dani kruha, Dan Grada, Mali Mihovil, Mjesec hrvatske knjige, sv. Nikola, Božić, Dan očeva, Majčin dan, Međunarodni dan dječjih prava, Svjetski dan lutkarstva, Dječja olimpijada i sl.
Tradicionalno, po završetku predškolskog odgoja i obrazovanja, djeca, zajedno sa svojim roditeljima i djelatnicama vrtića, zahvale Gospodinu na zajedništvu i ostvarenim blagoslovima. Svetu misu predvodio je fra Jerko Kolovrat, kapelan u župi Gospe van Grada, a uz emotivni oproštaj djeca i tete razmijenili su i simbolične poklone, kao uspomene na zajedničke proživljene trenutke.

Mladena Baran Jakelić