Najnovije vijesti
Naslovnica / IZ ŽIVOTA ŽUPE / Split: Provincijski kapitul – 2016.

Split: Provincijski kapitul – 2016.

U franjevačkom samostanu o. fra Ante Antića u Splitu od 11. do 15. travnja 2016. godine održat će se Kapitul Franjevačke provincije Presvetog Otkupitelja pod predsjedanjem fra Joška Kodžomana, provincijala i predsjednika Kapitula. Na Kapitulu sudjeluju članovi Provincijskog definitorija, gvardijani i izabrani deputati, tj. ukupno 53 člana Provincije. Iz naše župe u radu Kapitula sudjeluje fra Perica Maslać.

Prvi dio Kapitula odnosi se na pozdrave i izviješća kroz proteklo četverogodišnje razdoblje. U drugom dijelu Kapitula bit će izbor novih definitora, a u trećem dijelu donijet će se smjernice za život i djelovanje franjevaca u Provinciji.

Provincijski kapitul ima zadaću razmotriti aktualno stanje života i aktivnosti braće u Provinciji, tražiti i predložiti sredstva i metode za rast i obnovu braće i bratstva te zajedničkim savjetovanjem odlučiti o novim programima i budućnosti Provincije.

zupagospavangrada-sibenik.hr/franjevci-split.hr