Najnovije vijesti
Naslovnica / IZ ŽIVOTA ŽUPE / Susret Frame i Majka Klara Žižić

Susret Frame i Majka Klara Žižić

 Život i djelovanje Majke Klare Žižić, čiji spomendan slavimo 21.9., bila je tema susreta naših framaša. Susret je vodila i predavanje o službenici Božjoj Klari Žižić održala Ivana Kujundžić, potpresjednica Frame Gospe van Grada. Mladi su i kroz kratki film o Majci Klari mogli pobliže upoznati nju i njezinu zajednicu. Naime zajednica sestara franjevki od Bezgrešne djeluje u našem gradu Šibeniku, a u njem se nalazi i kuća matica.  Samostan se sestara nalazi na teritoriju naše Župe, a sestre svojim radom i molitvom pomažu u životu župne zajednice. Život i djelovanje sestara mladima smo približili kroz video o s. Valeriji Kovač koja je članica Družbe i profesorica na katoličkom bogoslovnom fakultetu u Zagrebu. Mnogi ljudi, robujući vlastitim predrasudama, čudili su se kada su saznali da sestra Valerija odlazi u samostan. Začuđeno bi komentirali kako je šteta što tako zgodna i pametna djevojka odlazi u samostan. Oni ne znaju da Gospodin gleda u srce i dušu, potpuno drugačije nego li čovjek, koji gleda vanjštinu. A nije isključeno da osoba koja osjeti duhovni poziv, osim dobroga srca, može biti i fizički lijepa, te pametna, usješna, sposobna. Uostalom, nemoguće je biti otvoren Duhu Svetom, a ne biti lijep. Jer istinska ljepota dolazi iz duše, iz čovjekove nutrine. Tada osoba zračil ljepotom duha, radošću, mirom i ljubavlju. Sestra Valerija nam o tome svjedoči.

susret Frame1Na kraju susreta oprostili smo se sa Davidom Batinićem, dugogodišnjim članom naše Frame i animatorom pjevanja i sviranja na nedjeljnim večernjim euharistijskih slavljima.  Davidu smo zaželjeli da ga Božji blagoslov prati u njegovu studiju i da nam se nakon završenog studija ponovno vrati.