Najnovije vijesti
Naslovnica / IZ ŽIVOTA ŽUPE / Hodočašće na Udbinu iz Župe Gospe van Grada (subota, 14. 9. 2019.)

Hodočašće na Udbinu iz Župe Gospe van Grada (subota, 14. 9. 2019.)

Župa Gospe van Grada organizirala je u subotu, 14. rujna 2019., hodočašće na Udbinu. Dan je to hrvatskih mučenika, kojeg su hodočasnici iz cijele Hrvatske obilježili u istoimenoj crkvi. Središnjim euharistijskim slavljem u 10:30 sati predsjedao je mons. Petar Palić, hvarski biskup. Koncelebriralo je nekoliko biskupa, a među njima i šibenski biskup Tomislav Rogić.

Voditelj hodočašća iz Šibenika bio je fra Filip Milanović Trapo, župnik u Gospe van Grada, a sudjelovalo je oko 50 vjernika. Župna zajednica, koja se nalazi u srcu Krešimirovog grada, jedina je na razini Šibenskog dekanata išla organizirano na Udbinu.