Najnovije vijesti
Naslovnica / IZ ŽIVOTA ŽUPE / Zadnji dan upisa kandidata za prvu pričest i krizmu (9.-30. rujna 2019.)

Zadnji dan upisa kandidata za prvu pričest i krizmu (9.-30. rujna 2019.)

Župa Gospe van Grada upisuje kandidate za prvu pričest i krizmu od ponedjeljka (9. rujna) do ponedjeljka (30. rujna 2019.). Potrebno je popuniti “Upisnicu” i predati je:

  • s. Antoniji Šilović (kandidati za prvu pričest);
  • fra Filipu Milanoviću Trapi (kandidati za krizmu).

Moguće je “Upisnicu” preuzeti na osobno računalo i popunjenu poslati na župni mail. 

Prema odredbi hrvatskih biskupa, potrebno je da kandidati za navedene sakramente pohađaju župne kateheze i školski vjeronauk, kako bi bili dostatno pripravljeni. Kateheze za prvu pričest imaju polaznici 3. razreda osnovne škole ili stariji učenici koji se još nisu pričestili i/li ispovjedili, a kateheze za krizmu polaznici 7. i 8. razreda osnovne škole ili stariji učenici koji se još nisu krizmali. Podrazumijeva se da će svi kandidati sa svojim roditeljima redovito sudjelovati na nedjeljnim misnim slavljima u crkvi Gospe van Grada.

S. Antonija ima kateheze kandidatima za prvu pričest, a fra Jerko Kolovrat kandidatima za krizmu. Sakrament prve pričesti u Župi Gospe van Grada redovito slavimo u prvoj polovici svibnja, a krizme uoči svetkovine Duhova.

Vaši franjevci

Kliknite na upisnice, kako biste na vrijeme pripremili potrebne podatke. 

Više u našim kategorijama – “Pričest” i “Krizma”.