Najnovije vijesti
Naslovnica / Preporučamo / Video: Croatia loves Australia

Video: Croatia loves Australia

Župni vikar u Župi Gospe van Grada u Šibeniku, fra Jerko Kolovrat, proveo je dva mjeseca u Australiji u Hrvatskom katoličkom centru u Wollongongu te se sretno vratio u Hrvatsku. Pastoralno djelujući među Hrvatima u iseljeništvu, mogao je iskusiti ljubav koju naš narod živi prema Domovini i Crkvi čak i u dalekoj Australiji. Posebno zahvaljujemo na pozivu koji je fra Jerku uputio fra Ivo Tadić, župnik u Wollongongu i član Franjevačke provincije Bosne Srebrene. Isto tako zahvaljujemo fra Šimunu Markulinu koji je mijenjao fra Jerka za vrijeme njegovog boravka u Australiji i odlično surađivao s fra Filipom, fra Josipom i s. Antonijom.

Kako izgleda život Hrvata u Australiji, možete vidjeti u kratkoj videorazglednici koju je naš fra Jerko pripremio, a nosi naslov: “Croatia loves Australia”.