Najnovije vijesti
Naslovnica / Preporučamo / Zaziv Duha Svetoga za srednjoškolce

Zaziv Duha Svetoga za srednjoškolce

srednjoskolci-zaziv-DuhaMolitva i zaziv Duha Svetoga prigodom početka nove školske godine za srednjoškolce grada Šibenika upriličeni su u ponedjeljak 14. rujna u katedrali svetog Jakova. Uz sudjelovanje velikog broja učenika, vjeroučitelja i  profesora molitvu i Službu riječi predvodio je šibenski biskup Ante Ivas.

U prigodnom obraćanju mladima, biskup je ukazao na snagu Božje ljubavi koja se očituje u životima mladih kršćana. Školske obveze i život mladih često je sličan lađi koja plovi morem. Potrebno je snažmo i ispravno veslati da bi lađa došla do cilja, do željene luke. A samo ona lađa na čijoj je krmi Krist stiže u željenu luku. Bog želi da mu se povjerite i da se oslonite na njegovu riječ koja vas neće prevariti – poručio je biskup Ivas srednjoškolcima.

Znajte otkrivati Božju dobrotu u profesorima, roditeljima i u jedni drugima. Prepoznajte se kao braća i sestre. Pozvani ste biti podrška jedni drugima.