Najnovije vijesti
Naslovnica / Preporučamo / Četvrti tjedan došašća: Ponedjeljak

Četvrti tjedan došašća: Ponedjeljak

Sreća i nesreća su tvoja vlastita djeca, djeca tvojega srce i tvoje vlastite glave. Znaš li da tvoja sreća najvećim dijelom ovisi o tome na što misliš, o čemu razmišljaš? Zar još nikad nisi primjetio kako nemaš apetita ako si ispunjen turobnim mislima? Ako misliš samo na nesreću i udarce sudbine koji bi te mogli zadesiti, tada više nećeš moći spavati. Posljedica sumornih misli: potišten si, utučen, umoran od života.

Ispuni svoju glavu optimističnim mislima i svoje srce iskrenom ljubavlju prema bližnjemu. Napravi popis stvari koje te raduju, i budi zahvalan. Izaberi nekoliko ljudi i budi prema njima danas posebno ljubazan. Neka tvoja okolina, tvoj muž, tvoja žena, tvoja djeca, tvoji susjedi i kolege bar danas vide tvoje svježe, srdačno lice. Opazit ćeš kako sunce simpatije odgoni tmurne oblake briga i lošeg raspoloženja.

Nauči biti dobar. Započni sa smiješkom. Dobrota osvaja sva srca. Srdačno lice je blagoslov za svu tvoju okolinu.