Najnovije vijesti
Naslovnica / IZ ŽIVOTA ŽUPE / Hodočašće u Italiju, četvrti dan (24. travnja 2019.)

Hodočašće u Italiju, četvrti dan (24. travnja 2019.)

Hodočašće u Italiju, četvrti dan
(24. travnja 2019.)

Četvrti dan hodočašća u Italiju zapčočeo je okupljanjem u blizini Vatikana u ranim jutarnjim satima. Osobita čast bila nam je susresti hodočasnike iz Münchena sa svojim fratrima fra Filipom Mimicom i fra Petrom Komljenovićem. Prošašvši stroge vatikanske kontrole hodočasnici su ušli na trg Sv. Petra gdje su sudjelovali na općoj audijenciji pape Franje. Nakon audijencije, hodočasnici su se u slobodnom vremenu mogli popeti na kupolu Sv. Petra, kupiti suvenire i uspomene te poslati razglednice iz Vatikana svojim najmilijima. U 14 sati naš vodič nas je, prije ulaska u baziliku Sv. Petra, uveo u povijest Vatikana i nastanka bazilike sv. Petra. Fra Šimun je prilikokm razgledavanja same bazilike istaknuo mnoge zanimljive detalje nepoznate većini hodočasnika. Hodočasnicima je posebnu pažnju privukao grob Sv. Ivana Pavla II, nama omiljenog zbog posebne ljubavi koju je gajio prema hrvatskom narodu. Posjetili smo i grobove papa koji se nalaze u kripti ispop bazilike. Bila nam je radost susresti i hodočasniike iz Runovića zajedno s njihovim župnikom fra Mladenom Prolićem i vodičem fra Jurom Hrgovićem. Nakon razgledavanja bazilike Sv. Petra, uputili smo se Ulicom pomirenja prema Tiberu i Anđeoskoj tvrđavi te prešavši na drugu stranu Tibera, uputili se prema Piazzi Navona. Tu smo se mogli diviti trima poznatim fontanama i ljepoti samog trga. Potom smo se uputili prema Papinskom hrvatskom zavodu sv. Jeronima gdje smo slavili svetu misu zajedno sa hodočasnicima iz Zagreba, Varaždina i Livna. Dan je završio zajedničkom večerom i molitvom.