Najnovije vijesti
Naslovnica / IZ ŽIVOTA ŽUPE / Hodočašće u Italiju, šesti dan (26. travnja 2019.)

Hodočašće u Italiju, šesti dan (26. travnja 2019.)

Hodočašće u Italiju, šesti dan
(26. travnja 2019.)

Dan smo započeli zajedničkom molitvom krunice penjući se prema Svetištu Padre Pia. Došavši u Svetište, fra Šimun nas je uveo u povijest samog Svetišta i u kratkim crtama prepričao svečev život. Potom smo razgledali crkvu Santa Maria delle Grazie, njenu kriptu i pripadajući muzej. Uputivši se u novu crkvu koja je posvećena Padre Piu ostali smo zadivljeni njenom prostranošću, jednostavnim ali jako upečatljivim stilom gradnje. Uslijedio je trenutak koji su hodočasnici najviše iščekivali, a to je susret sa relikvijom tijela Sv. Pia. Put prema kapelici i sama kapelica u kojoj se relikvija nalazi, ukrašeni su mozaicima slovenskog isusovca Ivana Rupnika. Ostavši u molitvi pred svečevim tijelom primili smo duhovnu snagu i okrjepu za dane i mjesece koji su pred nama. Hodočašće smo nastavili krenuvši iz San Giovanni Rotonda prema Svetištu sv. Mihovila. Naime, Svetište je nastalo nakon što je Katolička Crkva potvrdila i proglasila autentičnima četiri ukazanja arkanđela Mihovila. U toj smo špilji slavili svetu misu na hrvatskom jeziku koju je predvodio fra Jerko Kolovrat. Nakon slobodnog vremena uputili smo se prema Anconi gdje ćemo se ukrcati na trajekt prema Splitu.