Najnovije vijesti
Naslovnica / IZ ŽIVOTA ŽUPE / Prijave na hodočašće u Poljsku (BRATISLAVA – WADOWICE – KRAKOW – CZESTOCHOWA – PRAG – BEČ)

Prijave na hodočašće u Poljsku (BRATISLAVA – WADOWICE – KRAKOW – CZESTOCHOWA – PRAG – BEČ)

– ODGOĐENO DO DALJNJEGA ZBOG KORONAVIRUSA. NOVI DATUM OBJAVIT ĆEMO ČIM AGENCIJA UTVRDI MOGUĆNOST SIGURNOG PRELASKA GRANICA. HVALA NA STRPLJENJU I RAZUMIJEVANJU. –

HODOČAŠĆE U CZESTOCHOWU

NAJVEĆE MARIJANSKO SVETIŠTE U POLJSKOJ

Cijena: 3.500,00 kn

Prijaviti se možete u župnom uredu ili na e-mail: gospavangrada@gmail.com – Potrebno je poslati sljedeće podatke: ime i prezime, datum i mjesto rođenja, adresa, broj mobitela, e-mail, broj osobne iskaznice i datum do kojeg vrijedi.  

  1. DAN (Ponedjeljak, 1. lipnja)

Polazak autobusa iz Šibenika sa autobusnog kolodvora u 04.00 sata. Dnevna vožnja kroz Hrvatsku, Mađarsku i Slovačku do BRATISLAVE. Šetnja i razgled stare gradske jezgre. Smještaj u hotel. Večera. Noćenje.

  1. DAN (Utorak, 2. lipnja)

Doručak.  Vožnja do Poljske i  WADOWICA, rodnog mjesta pape Ivana Pavla II. Razgled župne crkve gdje je bio kršten. Slobodno na glavnom trgu.  Nastavak vožnje do svetišta IVANA PAVLA II.  Razgled svetišta i sveta misa. Odlazak u WIELITZKU. Smještaj u hotel***.  Razgledavanje rudnika soli u kojem su rudari u sol uklesali brojne kapelice s oltarima, kipovima i drugim uresima (npr. 54 m dugačku kapelu blažene Kinge). Dio UNESCO-ve svjetske baštine. Večera. Noćenje.

  1. DAN (Srijeda, 3. lipnja)

Doručak. Posjet SVETIŠTU MILOSRDNOG ISUSA, gdje je živjela i umrla sv. FAUSTINA KOWALSKA, koja je primila objavu o Božanskom milosrđu. Razgled svetišta. Vožnja do  KRAKOWA.  Razgledavanje starog kraljevskog grada: Wawel, katedrala, crkva sv. Andrije, crkva sv. Petra i Pavla, franjevačka crkva, građanska katedrala sv. Marije, glavni trg, gradska vijećnica, Sukiennice, Barbakan… Slobodno za vlastite potrebe. Povratak u hotel. Večera. Noćenje.

  1. DAN (Četvrtak, 4. lipnja)

Doručak. Vožnja do CZESTOCHOWE – najvećeg Marijanskog svetišta u Poljskoj. Smještaj u hodočasnički hotel. Razgled svetišta i pavlinskog samostana  JASNA GORA: riznica, arsenal, toranj, kapela sa Presvetim, Križni put po zidinama samostana… Slobodno za kupnju suvenira. Večernja molitva u glavnoj kapeli. Večera. Noćenje.

  1. DAN (Petak, 5. lipnja)

Odlazak na otvaranje  čudotvorne slike Majke Božje Jasnogorske. Sveta misa. Doručak. Vožnja kroz Poljsku i Češku do PRAGA. Razgled grada: Stare mesto – gradska vijećnica, Prašna brana, Vaclavski trg, Staromestske namesti, Sv. Nikola, židovska četvrt, Čehov most. Smještaj u hotel. Slobodno vrijeme za večeru i šetnju gradom. Noćenje.

  1. DAN (Subota, 6. lipnja)

Doručak. Odlazak u crkvu Gospe od Pobjede gdje se nalazi čudotvorni kip Malog Praškog Isusa… Sveta Misa. Vožnja do BEČA. Razgled središta grada: Ring, Hofburg, katedrala Sv. Stjepana. Smještaj u hotel. Slobodno vrijeme za večeru i šetnju gradom. Noćenje.

  1. DAN (Nedjelja, 7. lipnja)

Doručak. Razgled dvorca Schonbrunn oko 9.30 – Imperial Tour. Vožnja kroz Austriju, Sloveniju do Hrvatske i Šibenika sa kraćim zaustavljanjima. Dolazak oko ponoći.

 

CIJENA ARANŽMANA:

 CIJENA ARANŽMANA UKLJUČUJE: prijevoz turističkim autobusom, obroci i noćenja po programu, duhovno i stručno vodstvo putem slušalica, trošak organizacije putovanja, osiguranje od odgovornosti br. police 11-7002690497 i jamčevinu turističkih aranžmana br. Police 45-7002690496 kod Uniqa osiguranja.   

CIJENA ARANŽMANA NE UKLJUČUJE:  Doplatu za 1/1 sobu kn,  ulaznica u Rudnik soli (cca 20,00 eura), Schonbrunn PREPORUČAMO: dobrovoljna putna osiguranja: putno zdravstveno osiguranje kn, osiguranje od otkaza u slučaju bolesti kn. Osiguranje od nezgode kn i osiguranje prtljage kn samo uz putno zdravstveno.

Za ovo putovanje vrijede Opći uvjeti putovanja „Mihael“ d.o.o. Svaki putnik dužan je točno i u cijelosti ispuniti i dostaviti Ugovor o putovanju koji agencija šalje kod prijave.  Min. br. putnika: 40

ORGANIZATOR: ŽUPA GOSPE VAN GRADA i „MIHAEL“ putnička agencija d.o.o. Pavlinska 5, 42000 VARAŽDIN, IK:HR-AB-42-070077587, tel. 042/302 021, 302 022, fax. 042/302 025, e-mail: info@mihael-putovanja.hr www.mihael-putovanja.hr  Radno vrijeme pon – pet: 08.00 – 16.00 sati.

 

Ažurirano: 12. svibnja 2020.

Objavljeno: 23. studenog 2019.