Najnovije vijesti
Naslovnica / Preporučamo / Treći tjedan došašća: Nedjelja

Treći tjedan došašća: Nedjelja

Kako se odnosiš prema Božiću? Jesi li već raspoložen i nastrojen blagdanski? Jesi li vidio ljude kako ovih dana prije blagdana vuku velike pakete? Nije li to pokatkad smiješno? Što oni zapravo hoće? Zacijelo nešto što je povezano s radošću, s mirom. Ali zar se to nalazi u darovima, zar za velikim blagdanskim stolom?

Ta Božić nije blagdan pečenja ispod rasvijetljenog drvca. Ni blagdan lijepih običaja. Božić je blagdan bespomoćnog Djeteta, praznih jasala, obitelji koja stoji na ulici. Blagdan Boga koji se priklanja siromašnima, napuštenima, odbačenima, usamljenima. 

Veliku unutarnju radost i duboki mir naći će ljudi koji u današnjem svijetu ljubav čine opipljivom, ne lijepim riječima nego djelom. Novac i organizirana pomoć sami po sebi neće umanjiti nevolju i bijedu i usamljenost. Mnogo su važniji živi ljudi otvorenih ruku i velika srca.

Božja ljubav je slaba ako danas ne može postati čovjekom ako ne može postati tijelo i krv u tebi i u meni i u nebrojenim drugima.

Phil Bosmans, Ususret Božiću