Najnovije vijesti
Naslovnica / Preporučamo / Treći tjedan došašća: Petak

Treći tjedan došašća: Petak

Svijet je mračam. Ljudi tumaraju kroz noć i tamu. Bog je svjetlo. Ali se do Boga ništa ne drži, proglasili su ga mrtvim, i svjetlo je ugašeno. Ljudi se daju zavesti umjetnim svjetlom, kako ga svaki dan raspršuje vatromet reklame. Izlaze opijeni kupovanjem, utapaju se u suvišnim stvarima, daju se pokopati u mrtvoj materiji. Više nemaju izgleda, nemaju budućnosti. Na obzorju nema svjetla. Svijet je mračan. Noć je.

Ova mračna noć postaje na Božić svetom noći koja donosi spasenje. U njoj se rađa nevjerojatna ljubav koja sve nadilazi. Načinimo duboko u svom srcu mjesta za dolazak tog svjetla i te ljubavi Boga koji je u Isusu postao čovjekom. Onda će se i danas moći dogoditi čudo: Bog će i nama kad više ne budemo vidjeli svjetla, zapaliti jednu zvijezdu da nas provede kroza sve noći. 

Tko je susreo Boga iskupio je da je Bog ljubav. Kao Božje dijete, on će živjeti u svjetlu jer će se osjećati sretnim i zaštićenim u Božjoj ljubavi kao dijete u majčinu krilu, kao dijete u očevim rukama.

Bog je ljubav. On me ljubi kad živim. Kad umrem, ljubi me još više.

Phil Bosmans, Ususret Božiću