Najnovije vijesti
Naslovnica / Preporučamo / Treći tjedan došašća: Ponedjeljak

Treći tjedan došašća: Ponedjeljak

Bog je ljubav: za tebe i za mene, u tebi i u meni. Ona treba postati vidljiva i dohvatljiva u dobrim djelima, u srdačnosti i dobroti, u razumijevanju za druge, u praštanju koje darivamo, u utjesi koju donosimo.

Ta ne živiš samo za sebe. “Svatko za sebe” – to su vrata u pakao. Tvoja zadaća jest svaki dan ostvarivati ljubav, činiti ljubav konkretnom, dati joj lice i oblik. Svejedno jesi li ministar ili čistač ulica, čistačica ili direktorica. Svijet mora postati bolji po nama. 

 

Nemoj se zavlačiti u hladnoću ravnodušnosti i nesklonosti, nemoj bježati iza zidova mržnje i zavisti, nemoj se izgubiti u mračnim osjećajima neprijateljstva i osvete. Naprotiv, ispuni svoju dušu, svoje srce, svoje ruke ljubavlju. Napusti svoje barikade, i Bog će ne samo po tebi nego i u tebi činiti čuda. Nitko to neće znati, ali na Božić će ti srce biti prepuno radosti. 

Ljudi su izgubičli jedni druge jer su izgubili ljubav. A izgubili su ljubav jer su izgubili Boga.

 

Phil Bosmans, Ususret Božiću