Najnovije vijesti
Naslovnica / Preporučamo / Treći tjedan došašća: Srijeda

Treći tjedan došašća: Srijeda

Na Božić se mnogo govori o miru i o ljudima dobre volje. Pogledamo li brojna krizna i ratna područja u svijetu, gdje vladaju umorstva i ubijanje, glad i bijeg, pogledamo li kako se u našoj najbližoj blizini lome odnosi, kidaju veze, kako ravnodušnost, bezobzirnost, neskrivena pohlepa i nasilje spadaju u svakidašnjicu, pitamo se: gdje ih naći, te ljude dobre volje.

Moguće ih je naći među jednostavnim ljudima, koji imaju zlatno srce koje dolazi do izražaja u djelima ljubavi. Jednostavni ljudi su divni ljudi. Oni šire svoja krila nad nesigurnošću prestrašenih ljudi. Na ramenima svoga prijateljstva oni nose bespomoćne ljude. Oni su oaze u našoj pustinji. Oni su zvijezde u našoj noći. Oni su jedina pluća kojima ovaj naš svijet može disati.

Božić je uvijek kad ljudsko dijete pronađe  ljubav, majčinski, očinski dom. Božić je uvijek kad čovjek otvori srce i ruke za ljude u potrebi. Božić je uvijek kad ljudi oproste jedni drugima. 

Phil Bosmans, Ususret Božiću