BLAGOSLOV OBITELJI

Prema drevnom običaju, svećenici pohode obitelji na teritoriju župe. To je prigoda za bolje međusobno upoznavanje kroz susret, molitvu i  razgovor. Pohvalno je da cijela obitelj bude na okupu za vrijeme dolaska svećenika. Zaređeni službenik Crkve moli sa članovima obitelji za Božji blagoslov na putu života.

Pripremiti: križ, upaljenu svijeću i blagoslovljenu vodu (u sakristiji možete pitati što vam nedostaje).

U duhu kršćanskog zajedništva, pozivamo na dostojanstvenu molitvu (ugašen televizor, radio, računalo, telefon i/li mobitel).

U župnom uredu ažuriramo popis obitelji za blagoslov. Pozivamo pridošle i nove obitelji da se prijave za blagoslov, a oni koji su bili odsutni neka se jave za naknadni termin.

U župi smo uveli običaj da za vrijeme održavanja božićnoga blagoslova slavimo i zajedničku večernju misu u našoj crkvi u 18:00 sati za one obitelji koji primaju blagoslov. Zajedno molimo da vjerničke obitelji Bog blagoslovi i podari svojim mirom. Stoga, dan prije najavljenoga blagoslova, sve članove obitelji pozivamo u crkvu Gospe van Grada.

Ovdje donosimo popis ulica naše župe: Težačka ulica, Ulica Braće Polića, Ulica Ante Šantića, Ulica Svetoga Spasa, Ulica dr. Ante Starčevića, Ulica Ante Šupuka, Zadarska ulica, Istarska ulica neparni brojevi, Ulica Bosiljke Fulgozi, Poljana, Šubićevačko šetalište, Ulica Ružice Vukman, Ulica Petra Grubišića, Ulica Blajburških žrtava, Ulica Majke Klare Žižić, Ulica Nikole Tesle, Ulica Kralja Zvonimira parni brojevi do 110., Miminac, Ulica Ante i Marka Vidovića, Ulica Paške Zjačića, Ulica Zdravke Bege, Rogoznička ulica , Ulica Matije Gubca, Ulica Jerka Machijeda, Ulica Vinka Maglice, Ulica Antuna Mihanovića, Put Gimnazije; Pod Vidilicom, Ulica Karla Vipauca, Ulica Augusta Cesarca, Ulica Mihe Klaića, Ulica Silvija Strahimira Kranjčevića, Ulica Ive Rendića, Sarajevska ulica, Ulica fra Stjepana Zlatovića, Ulica Eugena Kvaternika, Ulica Vladimira Nazora, Ulica Stjepana Radića parni brojevi do 42. i neparni do 81., Ulica Tina Ujevića, Wilsonova ulica , Stankovačka ulica, Zrinsko-Frankopanska ulica, Ulica 7. Omelića, Kamenarska ulica, Ulica Vatroslava Lisinskoga, Ulica fra Jeronima Milete, Ulica Slobodana Macure, Draga.

Prethodni članak
Sljedeći članak

NOVO NA STRANICI

VIŠE:

Župne obavijesti (od 14. ...

RASPORED BOGOSLUŽJA I OBA...

Župne obavijesti (od 24. ...

RASPORED BOGOSLUŽJA I OBA...

Župne obavijesti (od 17. ...

RASPORED BOGOSLUŽJA I OBA...

Župne obavijesti (od 10. ...

RASPORED BOGOSLUŽJA I OBA...